Kolagen naturalny jako źródło witalności


Kolagen to element tkanki łącznej, która występuje w ludzkim ciele. Jego elastyczność i odporność na uszkodzenia sprawia, że jest często wykorzystywany w kosmetyce, farmaceutyce i medycynie estetycznej. Po 25 roku życia produkcja tej substancji w organizmie zwalnia, dlatego warto zadbać, aby dostarczyć jej odpowiednią ilość z zewnątrz. Gdzie konkretnie można ją znaleźć?

Kolagen naturalny jako niezbędny składnik codziennej diety

Przede wszystkim występuje w takich pokarmach jak:

  • galarety (rybne, wieprzowe, owocowe),
  • podroby,
  • golonka,
  • salceson,
  • żelatyna.

Warto podkreślić, że przyswaja się w obecności witaminy C, a więc do wspomnianych produktów warto dołączyć odpowiednie owoce i warzywa. Tak ułożona dieta z pewnością pozwoli cieszyć się jędrną skórą i zdrowymi stawami przez długi czas. Więcej o tym zagadnieniu można przeczytać na stronie internetowej https://www.kolagen.pl/i136,kolagen-w-jedzeniu.html.

Alternatywa dla zmiany sposobu odżywiania

Oczywiście nie każdy posiada możliwość lub ma ochotę na zmianę swojej codziennej diety. Niektórzy na przykład unikają produktów pochodzenia zwierzęcego. W takim przypadku kolagen naturalny powinien być suplementowany. Najwygodniejsze dla większości osób jest połknięcie tabletki, aczkolwiek można się też zdecydować na proszek, który rozpuszcza się w wodzie. Warto go podawać zwłaszcza osobom starszym, mającym problemy z przełykaniem. Dzięki niemu nie będą one aż tak podatne na urazy. Należy go oczywiście brać razem z witaminą C, którą również da się kupić w rozmaitych formach, w zależności od swoich osobistych preferencji.

Kolagen naturalny można też aplikować bezpośrednio na skórę i włosy. Jest obecny w wielu kosmetykach, takich jak chociażby:

  • kremy do twarzy,
  • błyszczyki do ust,
  • balsamy do ciała,
  • odżywki do włosów.

Część osób samodzielnie dobiera odpowiednie produkty, ale jeżeli nie potrafi się właściwie interpretować ich składów, najlepiej doradzić się kosmetyczki lub dowiedzieć się nieco więcej na ten temat. Często bowiem zdarza się, że ilość kolagenu naturalnego w konkretnym specyfiku jest śladowa i nie przyniesie żadnych pozytywnych rezultatów. Ma za zadanie jedynie zachęcić potencjalnego klienta do zakupów.